Archive | Sport

Cupa Municipiului – etapa a IV-a

CUPA MUNICIPIULUI – ETAPA IV

 

DUMINICA. 18.02.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   METALURG- BGV CARSERV       ORA 13.00

 

   ELGINA – VIITORUL                      ORA 14.00

 

   RACHETA DAENI – ISU DELTA   ORA 15.00

 

   CONVENABIL – ALL STARS        ORA 16.00        

 

 

  

Posted in SportComments (0)

Cupa Municipiului – etapa a II-a

CUPA MUNICIPIULUI – ETAPA I

 

DUMINICA. 03.02.2018

 

 

  

 

   BGV CARSERV – ISU DELTA        ORA 13.00

 

   METALURG – VIITORUL                ORA 14.00

 

   RACHETA DAENI – ALL STARS   ORA 15.00

 

   CONVENABIL – ELGINA                ORA 16.00

 

 

Posted in SportComments (0)

TURNEU INTERNAŢIONAL DE BASCHET LA SALA C.S.S. TULCEA, ÎN WEEKENDUL VIITOR!

Sala Clubului Sportiv Şcolar Tulcea găzduieşte în perioada 19-21 ianuarie un turneu amical internaţional de baschet masculin Under 14.

La evenimentul sportiv vor participa echipele C.S.S. Tulcea, C.S. Cuza Sport Brăila şi invitaţii speciali- echipa clubului Izmail din Ucraina.

Turneul este organizat de Clubul Sportiv Şcolar Tulcea, Asociaţia Judeţeană de baschet Tulcea şi Direcţia Judeţeană pentru Tineret şi Sport Tulcea, cu sprijinul sponsorului VARD Tulcea.

„Este un eveniment deosebit dar şi un gest de prietenie pentru vecinii noştri. Anul trecut, În perioada 21-24 septembrie şi echipa noastră aa fost la Ismail la turneul internaţional de baschet „Valurile Dunării “, eveniment integrat în manifestările dedicate zilei oraşului Ismail, eveniment la care au participat şi preşedintele Consiliului Judeţean Tulcea, Horia Teodorescu, şi viceprimarul municipiului Tulcea, Andaluzia Luca. Aşteptăm cât mai mulţi spectatori, intrarea este liberă “a declarat directorul C.S.S. Tulcea, profesorul Alexandru Grecu.

Vineri 19.01.2018
16:00- Deschiderea oficială a turneului de baschet
16:30- Meci CSS Tulcea- Izmail Ucraina

Sâmbătă 20.01.2018
16:30- Meci CSS Tulcea-Cs Cuza Sport Brăila

Duminică 21.01.2018
09:30- Meci Cs Cuza Sport Braila-Izmail Ucraina
11:00- Festivitatea de premiere

Posted in Informatii Utile, SportComments (0)

INCEP INSCRIERILE LA FOTBAL IN SALA

In perioada 03-09.01.2018 se fac inscrieri pentru Cupa Municipiului Tulcea la fotbal in sala. Anul acesta se va juca doar intr-o singura serie, fara limita de varsta(doar limita minima de 14 ani),Pot juca si jucatori legitimati. Regulamentul competitiei va fi publicat pe site-ul AJF Tulcea cel tarziu pe data de 03.01.2018 si pe Facebook

Posted in SportComments (0)

POFTITI LA FOTBAL IN SALA!

Sambata si duminica, 9 si 10 decembrie 2017, cu incepere de la ora 10.00, iubitorii fotbalului sunt invitati la Sala Polivalenta din municipiu pentru a urmari meciurile din cadrul a doua competitii dedicate micilor fotbalisti.astfel, sambata, 09.12.2017, intrecerea va avea loc in cadrul “Cupei 1 Decembrie”, organizata abia acum deorece sala nu a fost disponibila acum o saptamana, aici intrecandu-se jucatorii nascuti in anul 2005 si mai mici.

Duminica, 10.12.2017, tot de la ora 10.00, se da starul altei competitii, “Cupa Mos Nicolae”, de data aceasta jucatorii fiind cei nascuti in anul 2008 si mai mici. La aceasta cupa nu se vor face clasamente, fiecare echipa va primi cate o Diploma de la Mos Nicolae si, bineinteles, dulciuri si multe altele.

Ambele evenimente sunt organizate de catre Asociatia Judeteana de Fotbal Tulcea in parteneriat cu Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Tulcea si Consiliul Judetean Tulcea.

 

 

CUPA “1 DECEMBRIE”

SAMBATA, 09.12.2017, SALA POLIVALENTA

 

 

 

Ora 10.00      ZIMBRUL TULCEA –DELTA STARS

Ora 10.50      SCOLARII FRECATEI –DELTA DOBROGEA TULCEA

Ora 11.40      Finala mica

Ora 12.30      Finala MARE

 

 

 

                                         CUPA “MOS NICOLAE”

DUMINICA, 10.12.2017, SALA POLIVALENTA

 

 

Ora 10.00 DELTA DOBROGEA TULCEA – ZIMBRUL TULCEA

Ora 10.45 VICTORIA DELTA TULCEA – NOUA GENERATIE MACIN

Ora 11.30 ZIMBRUL TULCEA – GRANITUL BABADAG

Ora 12.15 NOUA GENERATIE MACIN – DELTA STARS

Ora 13.00 DELTA DOBROGEA – GRANITUL BABADAG

Ora 13.45 VICTORIA DELTA – DELTA STARS

 

 

Posted in SportComments (0)

Se pot face transferuri in Campionatul Judetean, Liga a IV-a

Comitetul Executiv al AJF Tulcea, intrunit in sedinta azi, 26.10.2017 a aprobat o perioada de transferuri intre 30.10.2017-03.11.2017, ora 12.00, mai exact saptamana viitoare, de luni si pana vineri la pranz.

Transferurile se vor putea face doar cu plata pe loc a taxei de transfer.

Posted in SportComments (0)

FOTBAL – PROGRAMARE MECIURI JUNIORI C + D

LUNCAVITA, SAMBATA, 21.10.2017

 

PARTIZANUL LUNCAVITA – SARICA NICULITEL    C   11.00

PARTIZANUL LUNCAVITA – DELTA STARS        D        12.20

VICTORIA DELTA – SARICA NICULITEL              D        13.30

 

 

ISACCEA, SAMBATA, 21.10.2017

CERES MIN CEAMURLIA – PROGRESUL ISACCEA   C    11.00

TRIUMF CERNA – DELTA AEGYSSUS       C      12.20

PESCARUSUL SARICHIOI – GRANITUL GRECI      C        13.40

 

DAENI, SAMBATA, 21.10.2017

CSS – AS DAENI       C   11.00

SCOLARII FRECATEI – DELTA DOBROGEA    D    12.20

DELTA DOBROGEA – SALSOVIA BESTEPE    C    13.30

Posted in SportComments (0)

FOTBAL – ETAPA JUNIORI, SAMBATA, 14.10.2017

JUNIORI C+D, SAMBATA, 14.10.2017 ETAPA A II-A

NICULITEL, SAMBATA, 14.10.2017

DELTA DOBROGEA – SARICA NICULITEL D 10.00
DELTA DOBROGEA – PROGRESUL ISACCEA C 11.10
SARICA NICULITEL – CERES MIN CEAMURLIA C 12.30

BESTEPE, SAMBATA, 14.10.2017

SALSOVIA BESTEPE – PARTIZANUL LUNCAVITA C 10.00
SCOLARII FRECATEI – PARTIZANUL LUNCAVITA D 11.20
DELTA STARS – PESCARUSUL SARICHIOI JR. D 12.30

CERNA,SAMBATA, 14.10.2017

TRIUMF CERNA – AS DAENI C 10.00
DELTA AEGYSSUS – NOUA GENERATIE MACIN C 11.20
GRANITUL GRECI – VICTORIA DELTA D 12.40

[contact-form][contact-field label=”Name” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”Email” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Website” type=”url” /][contact-field label=”Message” type=”textarea” /][/contact-form]

Posted in SportComments (0)

FOTBAL – PROGRAMARE MECIURI JUNIORI C SI JUNIORI D

NICULITEL, SAMBATA, 07.10.2017

DELTA DOBROGEA – SARICA NICULITEL    D           10.00

DELTA DOBROGEA – PROGRESUL ISACCEA   C       11.10

SARICA NICULITEL  – CERES MIN CEAMURLIA   C   12.30

 

 

BESTEPE, SAMBATA, 07.10.2017

SALSOVIA BESTEPE – PARTIZANUL LUNCAVITA     C  10.00

SCOLARII FRECATEI – PARTIZANUL LUNCAVITA     D 11.20

DELTA STARS  – PESCARUSUL SARICHIOI JR.            D 12.30

 

 

DAENI,  SAMBATA, 07.10.2017

TRIUMF CERNA – AS DAENI                                      C   10.00

DELTA AEGYSSUS – NOUA GENERATIE MACIN    C   11.20

GRANITUL GRECI – VICTORIA DELTA                      D   12.40

Posted in SportComments (0)

FOTBAL – INCEP CAMPIONATELE DE JUNIORI – PROGRAMUL PRIMEI ETAPE

sambata, 30.09.2017

 

LUNCAVITA, Baza Sportiva “Gheorghe Popescu”

Luncavita – Delta Dobrogea     D      10.00

Luncavita – Delta Dobrogea     C       11.10

NG Macin – Triumf Cerna         C       12.30

 

 

 

CEAMURLIA, Stadion “CERES”

 

Ceres Min Ceamurlia   –  Salsovia Bestepe         C          10.00

Pescarusul Sarichioi Jr. – Scolarii  Frecatei        D          11.20

 

 

TULCEA, Stadion “BIDIDIA”

 

CSS   –    Delta Aegyssus                           C         09.30

Progresul Isaccea   – Sarica  Niculitel        C        10.50

Victoria Delta Tulcea – Delta Stars           D        12.10

Sarica  Niculitel –  Granitul  Greci         D            13.20

 

Posted in SportComments (0)