Categorie | Sport

Fotbal Judeţean – Program complet

Fotbal Judeţean – Program complet

Duminica se va juca etapa cu numarul opt din Campionatul Judetean de Fotbal, Liga a patra, saptamana viitoare, urmand a se desfasura ultima etapa a turului de campionat 2018-2019 la seniori.

Juniorii cei mai mari, A1(U19) mai au de jucat inca patru etapa cu cea din 4 noiembrie, turul urmand  a se termina in prima duminica a lui decembrie. Celelalte competitii de juniori si seniori au intrat in “vacanta de iarna”, la sfarsit de saptamana, sambata mai exact, fiind programate doar restantele etapelor trecute.

SAMBATA, 03.11.20108

 

LUNCAVITA- Baza Sportiva “Gheorghe Popescu”

10.00   Partizanul Luncavita – Victoria Delta Tulcea      D

11.10   Partizanul Luncavita – Granitul Babadag    C

12.30   Luncavita – Hamcearca   – Cupa Satelor

 

 

CHILIA VECHE, STADION COMUNAL

12.00    Chilia Veche – Frecatei      Cupa  Satelor

Tot sambata, 3 noimbrie, cu incepere de la ora 09.00, pe terenurile de sport ale Scolilor 10 si 12 se vor disputa meciurile din cadrul Olimpiadei Nationale a Sportului Scolar, faza pe municipiu, baieti-liceu, cate sase meciuri pe fiecare teren. Arbitrajul este asigurat de catre Asociatia Judeteana de Fotbal, banii care se cuvin arbitrilor fiind din bugetul propriu al presedintelui forului fotbalistic judetean, Petre Badea, vicepresedinte al Consiliului Judetean, asa cum a facut si in urma cu doua saptamani la faza gimnaziala.

Duminica sunt programate opt meciuri:

Juniori A1  Progresul Isaccea – Arrubium Macin, Pescarusul Sarichioi-Delta Dobrogea, cu incepere de la ora 10.00. Soimii Topolog – Triumf Cerna va incepe la orav 09.00, pe stadionul din Topolog, cu incepere de la ora 11.00 urmand a se juca fotbal feminin, Zimbrul Tulcea – Universitatea 2 Galati, Liga a 3-a.

 

Liga a IV-a

ora 13.00  National Somova – Sarica Niculitel

ora 12.30   Granitul Babadag – Egreta Sabangia

ora 13.00   Soimii Topolog – Pescarusul Sarichioi

ora 13.00  Ceres Min Ceamurlia – AS Daeni

ora 12.00   Flacara Mihail Kogalniceanu – Beroe Ostrov

Etapa asta sunt  si doi jucatori suspendati pentru cumul de cartonase galbene, ambii fiind  de la Soimii Topolog: Sava Cosmin si Stamate Valentin.

 

Iris IONESCU

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.